Garnuszek pl

Wybór mebli oraz inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba wcale nie musi być duża, żeby móc swobodnie magazynować tam rzeczy i utrzymać stosowny ład. Sprawdzi się ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Możemy ją wtedy odseparować drzwiami przesuwnymi od pomieszczenia i wciąż będzie ona dobrze sprawować swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Trzymane rzeczy to najważniejszy czynnik, który wpływa na wnętrze garderoby. Decyzja o tym, czy potrzeba nam więcej drążków na wieszaki, półek lub szuflad, uzależniona jest od tego, jakiego rodzaju rzeczy mamy. Warto też pomyśleć czy potrzebujemy dodatkowego przestrzeni na przeróżne urządzenia, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

Gdy posiadamy niedużo przestrzeni na garderobę, bardzo dobrą decyzją będzie zakup szafy na wymiar. W ten sposób zmaksymalizujemy dostępne miejsce na rzeczy, a także inne dodatki. Do niedużej garderoby warto kupić meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która oferuje ładowne szafy ubraniowe. Bardzo dobrą decyzją będzie także pojemna szafa narożna, która zmaksymalizuje ilość niezbędnej przestrzeni do trzymania swojej odzieży.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest także wstawić do swojej garberoby drzwi przesuwne, nawet jeśli jest to osobny pokój. Umożliwi to zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do otworzenia klasycznych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie należy zapominać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać także o odpowiednie oświetlenie garderoby. Niezwykle ważne jest, by światło dotarło do wszystkich zakątków pokoju. W przypadku dużych przestrzeni musimy skupić się też na oświetleniu punktowym, iż oświetlenie ogólne może nie być odpowiednie do zapewnienia właściwej ilości światła. Z ekonomicznego punktu widzenia dobrym wyborem są LED-y. Nie tylko wykorzystują one mało energii, ale dostępne są różne rozwiązania, które umożliwiają ich montaż w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie powinno się nie pamiętać jest lustro. Bardzo duże lustro spełnia dwie istotne funkcje. Jest ono potrzebne w trakcie wyboru ubioru oraz powiększa optycznie wnętrze. W przypadku niewielkiego pokoju dobrze jest zastąpić lustro stojące wiszącym. W takim przypadku warto wybrać kupno szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Najnowsze wpisy o finansach i biznesie:

Wybór mebli oraz inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Indian adult
Next article
Obróbka plastyczna
About the author
related articles