Garnuszek pl

Usługi księgowe

Zaufaj swojemu księgowemu!

Wielu młodych przedsiębiorców na forach internetowych o tematyce biznesowej zadaje pytania starszym, bardziej doświadczonym wyjadaczom o księgowość. Czy prowadzić ją na własną rękę? Czy może przekazać to zadanie specjalistom, posiadającym wymagane certyfikaty, wykształcenie i doświadczenie? Czy można im naprawdę zaufać i nie obawiać się żadnych przekrętów?
Odpowiedzi na te pytania są niejednoznaczne i zależą od wielu czynników. Z pewnością jeśli osoba nie ma pojęcia o świecie cyfr i literek, zapisanych w stosach papierów bądź systemach elektronicznych, nie powinna robić tego sama. I w drugą stronę – nie korzystać z pomocy rzekomych „fachowców”, którzy fachowcami są tylko z pozoru!
Większość księgowych to jednak ludzie z wyższym wykształceniem z działu finansowego, którzy znają się na swojej pracy i wykonują ją z należytą starannością. 3 lata studiów licencjata i 2 lata walki o tytuł magistra uczą minimalizowania marginesu błędu do minimum. Bo w prowadzeniu rachunku nie ma miejsca na błąd – działa to jak domek z kart, gdzie wystarczy zniszczyć jeden element by całość uległa destrukcji
Usługi księgowe są kojarzone najczęściej z prowadzeniem rachunku, czyli chronicznego zapisu kosztów i wpływów, jednak niewielu ludzi wie, że biura świadczą jeszcze inne usługi. Należą do nich: analiza stosunku środków przynoszących straty, czyli pasywów do środków, generujących zysk, czyli aktywów. Oprócz tego, za odpowiednią opłatą każdy lepszy księgowy wykona sprawozdanie finansowe danego przedsiębiorstwa, a nawet wyceni jego wartość rynkową!

Najnowsze wpisy o finansach i biznesie:

Usługi księgowe
1 vote, 6.00 avg. rating (69% score)
Previous article
Usługi rachunkowe Warszawa
Next article
Usługi rachunkowe
About the author
related articles