Garnuszek pl

Tonery. Oryginalne, czy podrobione?

Tonery do drukarek to nadal duży wydatek. Wie o tym każdy, kto kupuje takie produkty – kosztują sporo i zawsze o wiele za szybko się kończą. Oczywiście koszty zakupu są wyższe, jeśli toner zaliczany jest do kategorii oryginalnych. Ostatnie przykłady tonerów HP pokazują jednak, iż oryginalny może oznaczać najzwyczajniej podrobiony.
Taki toner kosztuje tyle samo, co właściwy oryginał, jednak jego jakość jest co najmniej dyskusyjna. Z reguły jakość wydruku nie jest najlepsza – w ekstremalnych sytuacjach taki toner po prostu nie współpracuje z drukarką i komputerem, okazuje się więc nie trafionym wydatkiem.
Tonery oryginalne

Decydując się na zakup tonera oryginalnego, warto zwrócić więc uwagę, na to w jakim miejscu jest sprzedawany. Oryginalne, w dobrym kartonie z logo producenta, kupione w dobrym sklepie są z reguły rzeczywiście oryginalne. Toner sprzedawany w zamiennych opakowaniach, przez Internet, w dziwnych okolicznościach, może okazać się po prostu podróbką. Przykładem często podrabianego tonera jest choćby toner HP 12A. Z pozoru oryginał z logo producenta, nie musi być tonerem oryginalnym.
Jak odróżnić produkty?

Najprostszym sposobem jest porównanie go z oryginalnym – nawet pustym – tonerem HP 12A. Łatwo można zauważyć różnice – naklejka wykonana na gorszej jakości papierze, nietypowe śrubki, wysypujący się proszek. Często sam pojemnik jest wykonany bardzo niestarannie, obudowa zawiera ostre nieoszlifowane krawędzie lub nie jest dobrze spasowana.

Widać to od razu. W ekstremalnych przypadkach podróbkę zdradza naklejka odklejająca się i odsłaniająca znajdujący się pod spodem oryginalny nadruk producenta.
Jak unikać podróbek?

Jedyną receptą na uniknięcie podróbek, jest dokonywanie zakupów tonerów w sprawdzonych miejscach. Oczywiście nie ma znaczenia, czy jest to miejsce stacjonarne, czy sklep internetowy. Wpisując w wyszukiwarkę sklep internetowy tonery można bowiem dotrzeć do firm pewnych i tak zwanych sklepów w walizce, oferujących produkty wątpliwego pochodzenia.

Zakup podróbki to nie tylko problem z drukowaniem – posiadając gwarancję na drukarkę i drukując przy pomocy takiego tonera, łatwo ją stracić. Serwis, który będzie naprawiał drukarkę, z łatwością bowiem rozpozna toner, który nie powinien się w niej znaleźć. Jedynym wyjściem jest więc używanie w okresie gwarancji tonerów oryginalnych, po upływie tego okresu, zamienniki, ale renomowanych, sprawdzonych firm.

Najnowsze wpisy o finansach i biznesie:

Tonery. Oryginalne, czy podrobione?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
W czym pomagają aplikacje?
Next article
Zaminy w podatkach na 2013 rok
About the author
related articles