Garnuszek pl

Smartfon. Czy warto kupować u operatora?

rp_kredyty10.jpgTelefony komórkowe w obecnych czasach zastępowane są przez smartfony. Decydując się na zakup smartfona, mamy dwa wyjścia. Kupić taki telefon, lub podpisać umowę z operatorem i nabyć go ? pozornie ? dużo taniej. Jaką opcję wybrać?

Warto pamiętać, że zakup telefonu u operatora wiąże się z podpisaniem umowy, która będzie nas zobowiązywać do opłacania comiesięcznego abonamentu, a bardzo często i rat za nowego smartfona. To rzecz jasna duże koszty, które zgodnie z umową, będziemy płacić przez rok, dwa lata. Przeliczając ilość miesięcy, razy wysokość comiesięcznych kosztów, szybko można dojść do wniosku, że smartfon w ten sposób nabywany, bardzo często jest przepłacany.

Aby nasze finanse pozostały w dobrym stanie, warto rozważyć, czy przy zakupie smartfona, nie lepiej wydać jednorazowo większą sumę na zakup aparatu bez umowy. Takie rozwiązanie to większy wydatek, ale brak zobowiązań i wydatków, które czekałyby nas w przyszłości, w przeliczeniu, więc, może okazać się rozwiązaniem tańszym niż podpisywanie umowy z operatorem i wiązanie się z nim na wiele lat.

Najnowsze wpisy o finansach i biznesie:

Smartfon. Czy warto kupować u operatora?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Reklamy w telewizji
Next article
Powiernictwo inwestycyjne
About the author