Garnuszek pl

O informatyce słów kilka…

finanse (22)Nie da się ukryć, że informatyka jest niesłychanie prężnie rozwijającą się branżą w XXI wieku. Wynika to w dużej mierze ze skali skomputeryzowania społeczeństwa, generującej siłą rzeczy ogromne zapotrzebowanie nie tylko na sam sprzęt, ale i na specjalistów, choćby od oprogramowania, administrowania lub też grafiki (przykładowo).

Zatrudnienie w tym sektorze gospodarki rośnie i – jak wszystko na to wskazuje – nadal będzie rosło. Komputery możemy dzisiaj dostrzec wszędzie: od szkolnej biblioteki począwszy, poprzez nasze prywatne domostwa, a na lotniskach i kinach skończywszy.

Komputer to dziś rzecz, którą posiada zdecydowana większość ludzi. Co więcej, już nawet telefon komórkowy coraz bardziej – w swej wieloistości – przypomina również komputer osobisty (a informatyka również nie jest mu obca).

W tej sytuacji wzrost zatrudnienia w tym sektorze nie może szczególnie dziwić. Tak samo jak skądinąd nie powinno dziwić nas to, że zapotrzebowanie na informatyków będzie się utrzymywać w następnych latach.

Najnowsze wpisy o finansach i biznesie:

O informatyce słów kilka…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy. Sposób na poprawę finansów?
Next article
Działy informatyki jako dyscypliny naukowej
About the author
related articles