Garnuszek pl

Leasing dla firm – zalety

Leasing dla firm – zalety

W Polsce powstaje coraz więcej firm, działających w sektorze tzw. małych i średnich przedsiębiorstw. Zwykle budżet tego typu przedsiębiorstw jest mocno ograniczony, a zakup samochodów, maszyn lub innych, niezbędnych w firmie urządzeń, w znacznym stopniu przekracza możliwości finansowe firmy. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z rozwoju własnej firmy. Wystarczy poznać zalety, jakie zapewnia leasing dla firm.
Leasing to przede wszystkim alternatywa kredytu na zakup pojazdów i urządzeń dla firmy. Zdecydowaną zaletą leasingu są uproszczone procedury oraz znacznie krótszy i przyjaźniejszy przedsiębiorcom proces weryfikacyjny. Na tym jednak nie kończy się lista zalet leasingu. Rata leasingowa (w przeciwieństwie do raty kredytu) w całości wliczana jest w koszt uzyskania przychodu, co dla wielu osób jest niezwykle pożądanym rozwiązaniem. Dodatkowo, po zakończeniu umowy leasingowej, leasingobiorca ma możliwość wykupienia leasingowanych pojazdów, maszyn lub innych urządzeń, za równowartość nieprzekraczającą kilku procent ich pierwotnej wartości (zwykle to kwota odpowiadająca od 0,01% do 0,1% wartości leasingowanego przedmiotu, chociaż zdarzają się umowy z niższymi ratami, gdzie cena wykupu stanowi równowartość ok. 10%). Oczywiście raty leasingowe wyliczone są do łącznej kwoty ok. 80% wartości danego przedmiotu.
Standardowa umowa leasingowa pojazdów trwa ok. 5 lat i można w ten sposób nabyć zarówno całkowicie nowe pojazdy, maszyny i urządzenia, jak i te „z drugiej ręki”. W każdym przypadku, to spora oszczędność dla firm.

http://anonserek.pl/

Najnowsze wpisy o finansach i biznesie:

Leasing dla firm – zalety
1 vote, 9.00 avg. rating (84% score)
Previous article
Miej pieniądze na remont domu!
Next article
Dialektyka marksistowska
About the author
related articles