Garnuszek pl

Czwarta władza

Media nazywane są czwartą władzą, ponieważ to właśnie one – internet, telewizja, gazety – kreują rzeczywistość dla większości osób. W końcu to za pośrednictwem mediów dowiadujemy się o tym, co ma miejsce na co dzień w polityce, na świecie. Dziennikarze dokonują za nas selekcji newsów i informacji i prezentują je w sposób, który jest zgodny z ich światopoglądem.

Nie można jednak nadmiernie dramatyzować i demonizować władzy mediów. Podobnie, jak wiele jest różnych światopoglądów, tak samo jest wiele różnych prezentujących odmienne wizje – mediów. Każdy ma zatem szansę odnaleźć coś dla siebie i słuchać oraz czytać te portale, dzienniki i stacje telewizyjne, które uznaje za najbardziej zbliżone do własnego postrzegania rzeczywistości.

Warto jednak raz na czas odwiedzać strony czy stacje telewizyjne prowadzone przez opcję przeciwną do naszej – ciekawym jest zdobywanie informacji z różnych źródeł, ponieważ tylko to może nam pozwolić na wyrobienie sobie w pełni własnego i nie zabarwionego żadną ideologią, zdania.

Najnowsze wpisy o finansach i biznesie:

Czwarta władza
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Nowoczesne media
Next article
Reklama jako metoda perswazji
About the author
related articles