Garnuszek pl

Analiza finansowa

Zadaniem analizy finansowej jest odpowiedź na pytanie jaka jest kondycja finansowa danej spółki notowanej na giełdzie. Osoby zajmujące się profesjonalnie zagadnieniami giełdowymi dokonują analizy poprzez studiowanie zestawień finansowych lub też innych materiałów dostarczanych kwartalnie przez zarząd spółki.

Analiza finansowa jest tylko jednym z filarów analizy działalności przedsiębiorstwa. Równocześnie do analizy finansowej dokonuje się analizy wskaźnikowej oraz analizy technicznej. Dopiero połączenie tych wszystkich metod może dać pełny obraz kondycji przedsiębiorstwa. Inwestując na giełdzie nie należy ograniczać się do tylko jednej metody.

Wyniki analizy finansowej nie mogą być odczytywane swobodnie, bez właściwego układu odniesienia który może stanowić dane z poprzednich lat lub obowiązujące standardy. Porównywane wartości powinny być jednorodne i stanowić ten sam sens ekonomiczny. W przypadku braku sposobności bezpośredniego zestawienia danych należy doprowadzić je do porównywalności poprzez wyeliminowanie różnic.

Najnowsze wpisy o finansach i biznesie:

Analiza finansowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
System kolejkowy
Next article
Biuro ksiegowe UK
About the author
related articles